SVS

SB-1000

"SB-1000 je úžasný svojou veľkosťou. Keď sa prvýkrát na túto vec pozriete, začnete sa usmievať a premýšľať:" To že je subwoofer? "Ak však vložíte do blu-ray prehrávača nejaký disk s dunivými scénami, smiech vás prejde. To preto, že zvuk vás pravdepodobne ohromí." Jim Wilson, Home Theater Shack

Opis subwoofera SB-1000
Malý, výborne znejúci a pritom esteticky vyzerajúci subwoofer je vyhľadávaným produktom tými, ktorí chcú kvalitný zvuk prispôsobiť svojmu interiéru. To všetko s veľkou ľahkosťou spĺňa subwoofer SB-1000. S dizajnom kocky so zaoblenými hranami a rozmermi strany len 30cm je veľmi adaptívny väčšine moderných interiérov. Povrchové úpravy čierny alebo biely klavírny lak, prípadne čierna jaseňová dyha ho predurčujú ako doplnok k súčasným povrchovým úpravám ostatného nábytku. Subwoofer SB-1000 je však tiež vďaka svojim skvelým zvukovým vlastnostiam vyrovnaným doplnkom akejkoľvek audio zostavy. Vďaka jeho uzavretej ozvučnici je možné subwoofer umiestniť takmer kamkoľvek bez toho aby bol obmedzený jeho zvukový prejav. Ten je prekvapivo kvalitný vzhľadom ku spomínaným rozmerom. Zvukový charakter vyniká presnosťou, excelentnými detailami a značnou muzikálnosťou.

Konštrukcia subwoofera SB-1000
S váhou iba 12kg je tento subwoofer najľahším a tiež najmenším modelom z celého sortimentu subwooferov SVS. Avšak jeho schopnosť hrať kmitočty v pásme 24Hz až 260kHz (± 3dB) je skutočne obdivuhodná. To všetko vďaka sofistikovanej konštrukcii reproduktora. Ten bol konštruovaný s maximálnym prihliadnutím na perfektné chladenie kmitacej cievky, ktorá by sa mohla, zvlášť v uzavretom priestore SB-1000, nadmerne zahrievať. Avšak vďaka značne veľkému feritovému magnetu a kovovému koši dochádza k vynikajúcemu odvodu tepla z priestoru kmitacej cievky. Maximálne rigidná membrána reproduktora s priemerom 30cm je na obvode uchytená do extrémne odolného a pevného gumového okružia. To vďaka svojej veľkej tuhosti prepožičiava reproduktoru charakter pevných basov bez nežiadúcich prekmitov. Extrémne nízke skreslenie bolo u reproduktora dosiahnuté použitím komplikovanej konštrukčnej optimalizačnej technológie FEA (Finite Element Analysis & Design Optimalization).
Druhou a nemenej dôležitou súčasťou subwoofera SB-1000 je pochopiteľne zabudovaný zosilňovač STA-300D. Ten bol konštruovaný na základe integrácie DSP procesora, ktorý dokáže zosilňovač ideálne "naladiť" k použitému reproduktoru a konfigurácii subwooferovej skrine. Výsledný zvukový prejav je tak optimalizovaný pre maximálne presné podanie transientov a tiež optimalizovaný pre čo najmenší vplyv akustiky posluchového priestoru na funkciu subwoofera. Vďaka pomerne vysokému výkonu zosilňovača - 300W RMS (750W dynamicky) je reproduktor exaktne kontrolovaný a subwoofer tak dokáže úplne presne reprodukovať krátke úderné signály bez zbytočných prekmitov, tak ako je charakteristické pre subwoofery oveľa vyšších cenových tried.

Pre aké zostavy je SB-1000 vhodný?
Vďaka uzavretej ozvučnici subwoofer SB-1000 nájde najvhodnejšie použitie u zostáv domáceho kina v menších posluchových priestoroch s nie úplne ideálnou akustikou. Správnym umiestnením a nastavením možno úplne ľahko predísť stojatému vlneniu alebo podobným akustickým problémom. Subwoofer možno taktiež použiť aj pre akékoľvek stereofónne zostavy, ktoré potrebujú podporiť na nízkych frekvenciách. Tu sa ponúka riešenie s použitím jedného subwoofera v centre počúvania a alebo riešenie s dvoma subwoofermi, keď každý hrá jeden kanál. Vďaka atraktívnej úprave v bielom alebo čiernom klavírnom laku môže byť SB-1000 atraktívnym doplnkom akéhokoľvek interiéru, najmä v kombinácii s reproduktormi SVS vo zhodnom farebnom prevedení.
 
Frekvenčná charakteristika subwoofera SB-1000
 


  • Technické údaje
Konštrukcia skrine:Uzavretá
Frekvenčný rozsah:24Hz - 260kHz ± 3dB
Výkon zosilňovača:300W RMS (720W dynamicky)
Veľkosť reproduktora:30cm
Vstupy:Stereo cinch / LFE / Stereo repro
Regulácia fázy:Plynulá 0°- 180°
Možnosť programovania:Nie
Diaľkové ovládanie:Nie
Ovládanie aplikácií pre smartphone:Nie
Automatické vypnutie:Áno
12V trigger:Áno
Rozmery:35 x 33 x 37cm (š x v x h)
Váha:12,5kg
Povrchové úpravy:Vinylová dyha čierny jaseň, čierny alebo biely klavírny lak