SVS

O Firmě SVS

Značka SVS je na poli výrobcov subwooferov vnímaná ako ikonická a jednoznačne patrí k najprestížnejším producentom aktuálneho trhu. Nekompromisné konštrukcie, vyspelé technológie a skvelé zvukové výsledky radia produkty tejto firmy do čela súčasnej produkcie subwooferov a reproduktorov.

História firmy SVS
Spoločnosť SVS založili v roku 1998 štyria nadšení audiofilovia, ktorí sa zoznámili pri diskusiách na odborných fórach. Ich nespokojnosť s aktuálne ponúkanými produktmi vyústila vo vývoj a výrobu niekoľkých zvukovo výnimočných subwooferov, ako to už býva, najprv v garáži. Prvé kusy boli distribuované medzi priateľov, avšak okamžité vrelé reakcie vyústili v kontinuálnu výrobu. Predaj prvej série bol realizovaný výhradne pomocou internetu a aj v tomto prípade boli tieto výrobky veľmi pozitívne prijímané, teraz už širokou verejnosťou. Na základe týchto skvelých reakcií trhu spoločnosť SVS začala v roku 2002 regulárnu výrobu sofistikovaných subwooferov, ktoré ihneď našli mnoho zákazníkov a to hlavne vďaka vysokej kvalite spracovania a výborným zvukovým výsledkom za veľmi prijateľnú cenu. Následne spoločnosť získala väčšie výrobné priestory v meste Girard v Ohiu. V roku 2011 sa stal generálnym riaditeľom firmy JRC jej zakladajúci člen Gary Yacoubian, ktorý prevzal kompletné vlastníctvo spoločnosti a naštartoval nový, zdravo dynamický vývoj, ktorý firmu posunul do "prvej ligy". SVS sa následne presťahovala do nových väčších priestorov v meste Youngstown, Ohio, kde sú aktuálne všetky vývojové, kancelárske aj skladové priestory firmy. SVS rozšírila svoje aktivity na celosvetovú distribúciu, ktorá už zahŕňa okrem Severnej Ameriky tiež celú Európu a väčšinu Ázie.

Technológie a produkcia
Hlavnou produktovou radou spoločnosti SVS sú špičkové subwoofery. Ich hlavnými črtami sú maximálne stabilné a výkonné zosilňovače s výkonom rádovo kW, čo subwooferom zaručuje skvelú stabilitu a tiež osadenie výbornými DSP procesormi, ktoré umožňujú precízne nastavenie zvukových vlastností subwooferov. Zvukovú korekciu pomocou DSP procesorov radí vývojový tým spoločnosti SVS ako najdôležitejšiu ikonickú vlastnosť subwooferov SVS a preto zvolili najprestížnejší produkt High Resolution Audio DSP procesor od spoločnosti Analog Devices. Ten pracuje na frekvencii 50MHz, čo predstavuje korekciu v reálnom čase. Pre jednoduché ovládanie a jednoduché nastavenie všetkých vlastností spomínaného DSP procesoru vývojový tým SVS pripravil intuitívnu aplikáciu pre inteligentné telefóny a tablety. Tá pomocou rozhrania Bluetooth komunikuje so subwooferom a je dostupná pre platformy iOS aj Android.
Pomerne ikonickým charakterom subwooferov SVS je možnosť zvoliť si konkrétny model v prevedení s uzavretou, basreflexovou alebo cylindrickou ozvučnicou. A práve tá tretia spomínaná - cylindrická ozvučnica, inak takmer exotická medzi výrobcami subwooferov, prináša najlepšie zvukové výsledky z pohľadu minimalizácie vzniku stojatých akustických vĺn a to ako z vonkajšej strany subwoofera - v posluchovej miestnosti, tak aj vo vnútri subwoofera.
Neoddeliteľnou súčasťou produkcie firmy SVS sú samozrejme tiež reproduktory, ktoré tvoria ideálneho partnera pre všetky rady subwooferov SVS. Je možné zvoliť medzi stĺpovými, centrálnymi alebo regálovými reprosústavami a vytvoriť tak ideálnu zostavu pre stereofónne počúvanie prípadne multikanálový doprovod systému domáceho kina. Najnovšie produkty, ako napríklad aktívne reprosústavy, plánujú rozšírenie produkcie aj do oblasti streamovania a priameho prehrávania hudby bez nutnosti použitia komponentov iných výrobcov.

Celosvetové úspechy výrobkov SVS
V celom priebehu vývoja a výroby produktov SVS je súčasťou firemného úspechu tiež veľké množstvo pozitívnych recenzií, skupinových testov a prestížnych ocenení. V nedávnej dobe možno spomenúť skutočne významné ocenenie európskou asociáciou Europe Imaging and Sound Association, skrátene EISA, ktorá subwooferu PB-16 Ultra udelila cenu pre najlepší subwoofer pre domáce kino pre rok 2017-2018. K ďalším význačným oceneniam tiež patrí cena Innovation Awards na americkom Veľtrhu CES, prípadne ocenenie výrobok roku od časopisov a e-zene Sound & Vision, Audioholics, Digital Trends alebo AVS Forum.

Firemnú filozofiu najlepšie vyjadril riaditeľ SVS Gary Yacoubian v jednom z rozhovorov: "My v SVS veríme, že špičkové zvukové zážitky na najvyššej úrovni by mali byť v dosahu každého. Naše reprosústavy a subwoofery vyvracajú predstavu, že výnimočná kvalita zvuku musí byť nezmyselne drahá. Vývoj jednotlivých produktov SVS obsahuje fúziu špičkových technológií, sofistikovaného inžinierstva, dlhotrvajúceho laboratórneho a reálneho testovania, rovnako ako hlbokú osobnú vášeň pre dosiahnutie dokonalosti v oblasti zvuku, ktorý celý náš tím prináša do reálneho života ... "