Gallo Acoustics

O Firmě Gallo Acoustics


Spoločnosť Gallo Acoustics, bola založená v roku 1994. Firma je výrobcom miniatúrnych inštalačných reprosústav, highendových reproduktorov a subwooferov. Väčšina modelov sa dostala do podvedomia širokej verejnosti hlavne vďaka svojmu bezkonkurenčnému zvukovému podania a jedinečné dizajnové estetike. Dynamický výrobný sortiment firmy Gallo Acoustics distribuovaný do viac ako 40 krajín sveta v súčasnosti zahŕňa širokú škálu reprosústav pre domáce kino ale aj stereofónny reprodukciu. Reprosústavy sú rozdelené do troch radov a vo väčšine prípadov vyhovie radovým užívateľom a rovnako tak priaznivcom verné reprodukcie.

 

História spoločnosti Gallo Acoustics

Zakladateľ spoločnosti, Anthony Gallo sa narodil roku 1963. Už od mladosti sa zaujímal o techniku a snažil sa rozoberať všetko, čo sa mu dostalo do rúk. Približne vo svojich 13-tich rokoch ho upútala konštrukcia reproduktorov. Následne vykonal svoje prvé pokusné konštrukcie hlavne s elektrostatickými meničmi. "Pri svojich pokusoch som mnohokrát dostal od elektrostatických meničov peknú ranu, ale nič ma neodradilo" spomína s úsmevom Anthony. "Priezračnosť a čistota zvuku elektrostatiky ma vždy ohromovali. Ich dynamika však nikdy nesplnila moje očakávania."

Ďalšie pokusy ukázali, že páskové meniče sú ťažko ovládateľné a majú obmedzený dynamický rozsah. V Anthonyho ceste za "svätým grálom výškových meničov" však nastal dramatický zlom, keď začiatkom osemdesiatych rokov v jednom časopise objavil článok o piezoelektrickom filmu. "Na niekoľko rokov som ten časopis odložil," hovorí Anthony, "ale v hĺbke duše som vedel, že sa k tomuto materiálu jedného dňa vrátim." Po niekoľkých rokoch experimentovania prišla v roku 1987 na svet prvá verzia Anthonyho meniča CDT ™ (menič s cylindrickou membránou). Ďalšie zdokonaľovanie konštrukcia meniča CDT ™ následne priviedlo Anthonyho k presvedčeniu, že jeho výrobky sú niečím mimoriadnym, a rozhodol sa splniť si svoj sen vykonávať vývoj a výrobu reproduktorov na plný úväzok. Tak sa zrodila firma Gallo Acoustics.

Prvé plody tohto nového podniku sa objavili v podobe hi-fi reproduktory Nucleus ™ využívajúcich najmodernejšie konštrukčné technológie drevených ozvučníc a vážiacich cez 136kg. Hoci sa tieto reprosústavy mohli chváliť mimoriadnou kvalitou zvuku, ukázali sa ako príliš drahé a nepraktické. Predstavovali však nevyhnutný krok v konštrukčnom vývoji Anthonyho reproduktorov a viedli priamo k dvom kľúčovým produktom, ktoré úspech spoločnosti zdvihli na vyššiu latku: Nucleus Solo ™ a Nucleus Referencie ™. Keď firma Gallo Acoustics krátko nato nadviazala spoluprácu s Donom Friedom, ktorý poskytol rozhodujúcu finančnú podporu a ujal sa vedenia ako generálny riaditeľ, presunula svoju orientáciu smerom k audiofilskej komunite a ašpirovali na pozíciu hlavného hráča v oblasti spotrebnej elektroniky. Reprosústavy Nucleus Solo a Referencie sa čoskoro stali vyhľadávanými v radoch audiofilov z celého sveta.

Spoločnosť sa potom začala orientovať na výrobu cenovo dostupných, extrémne kompaktných systémov domáceho kina. Technológia sférické konštrukcie, ktorá umožňovala dosiahnuť vysokú úroveň akustického tlaku z malých ozvučníc bez zafarbenia zvuku, viedla k vývoju vysoko úspešných modelov Nucleus Micro ™ s priemerom 102mm (4 palce). Zvyšok už netreba pripomínať...